Ik schreef in 2016 al een beoordeling over Daniëlle (zie eerdere beoordeling).
Twee stukjes daaruit:
"....maar ik wilde de restjes echte eetstoornis met haar aanpakken. Ik had het eten dan wel op de rit, maar mijn hoofd was nog niet gezond. Ik bleef stabiel qua gewicht, maar ik had nog een enorme verboden voedsel lijst, vermeed dingen, sportte soms om verkeerde redenen, en had nog veel angsten."
En:
"Het is confronterend, het is moeilijk, en soms ronduit frustrerend en verdrietig nu ik erachter kom wat er allemaal onder zit, maar ik heb eindelijk het gevoel dat ik ergens kom. Ik heb hoop gekregen dat ik toch van m'n eetstoornis af kan komen. En die hoop, ben ik jarenlang kwijt geweest.
Ik ben er nog niet, maar ik weet zeker dat het met haar hulp gaat lukken."
Nu, 2.5 jaar later (ik schreef de vorige beoordeling in de zomer van 2016), wil ik graag laten weten wat ik met haar heb bereikt. Dingen die ik nooit had durven dromen:
- Ik durf weer op gevoel te eten, en dit ging zo goed dat ik zelfs met op gevoel eten stabiel bleef (iets wat ik in 14 jaar nog nooit gedaan/gekund heb!)
- Mijn gewicht is sinds zomer 2016 stabiel op een gezond gewicht binnen een door ons bedachte marge van 2kg (wat een realistische marge is om binnen te schommelen)
- Op het moment dat mijn leven verandert door bijvoorbeeld verandering van baan en dus activiteitenlevel, helpt ze me mijn eetpatroon daarop aan te passen (alhoewel me dat ondertussen grotendeels zelf al lukt)
- Ik durf bijna alles weer te eten
- Ik braak al 4 jaar niet meer
- Mijn bewegingsdrang is zo goed als weg. Soms speelt het weer even op, maar dan heb ik het snel weer onder controle
- Ik raak niet meer in de stress van alle diëten die in januari gepromoot worden en ben ook niet meer bang voor december (wat ik altijd als vreetmaand zag). Wat een rust!
- Ik durf op mezelf te vertrouwen qua eetpatroon en kan de mening van anderen (en hypes) naast me neerleggen. Twijfel ik toch ergens over, kan ik altijd Daniëlle om advies vragen, en krijg dan een onderbouwd antwoord
- Mijn angst voor de weegschaal is zo goed als weg
- Ik kan voor het eerst in 14 jaar zeggen dat ik mijn gewicht grotendeels geaccepteerd heb. Ik heb al een aantal maanden geen drang om af te vallen!
- In heel 2018 ben ik geen enkele keer gestopt met eten.... iets wat me ook in 14 jaar nog niet eerder gelukt is!
Helaas kan ik nu niet meer op gevoel eten. Ik had een zware depressie en geen enkel middel werkte, het enige middel wat overbleef staat erom bekend de eetlust enorm te remmen en wordt daarom ook ontraden bij mensen met een eetstoornis of een eetstoornis in de voorgeschiedenis. Toch zijn we die optie aangegaan, en is mijn depressie daardoor verdwenen. Helaas is daardoor mijn eetlust grotendeels weg. Maar teruggevallen? Het gebruikt om af te vallen? Nee! Ik kon helaas niet meer op gevoel eten, maar dat kwam door de medicatie. Ik gaf dit aan bij Daniëlle, en toen hebben we in overleg een kleinere eetlijst opgesteld met nutridrink daarbij, maar dit keer vanwege een fysieke oorzaak, en niet door mijn eetstoornis! En ik heb er alle vertrouwen in dat zodra ik deze medicatie niet meer nodig heb, ik weer gewoon op gevoel kan eten. De eetlijst nu is puur omdat het medisch even nodig is en is van tijdelijke aard.
En, het mooiste, wat ik nooit had durven dromen: ik kan zeggen dat ik niet meer hoef af te vallen. Nee, ik ben niet elke dag blij met mijn lijf, maar that's life. Maar mezelf walgelijk dik vinden? Pogingen doen om mijn lijf te veranderen, nee!
Mijn gesprekken met Daniëlle zijn ondertussen veranderd. Waar zij eerst het voortouw nam omdat mijn eetstoornis anders het voortouw nam, is langzaam de regie naar mij gegaan. Ik geef aan waar ik behoefte en ondersteuning bij nodig heb en zij volgt mij daarin. In plaats van therapie is het begeleiding geworden, en op dit moment eigenlijk nog gewoon een steuntje in de rug en een veilige haven om op terug te vallen. Ik ben namelijk bezig met traumatherapie en zélfs nu lukt het me om niet terug te vallen. Daniëlle is betrokken bij mijn andere therapieën en denkt mee hoe ik het zo goed mogelijk vol kan houden. Er zijn nog wat kleine werkpuntjes, maar als je kijkt naar 2.5 jaar geleden.... jemig. Wát een verschil.
Ik sta nooit alleen. Daniëlle staat altijd naast me. En gezien wat ik 2.5 jaar geleden schreef... kan ik misschien over 2.5 jaar wel schrijven dat ik volledig hersteld ben na 14 (dan 16/17 jaar) anorexia.
Zonder haar had ik dit nooit kunnen bereiken. Ze is mijn reddende engel die op het juiste moment op mijn pad is gekomen en daar ben ik haar nog elke dag dankbaar voor. Ik heb er eigenlijk geen woorden voor om uit te drukken wat ze voor me betekent, wat ze voor me gedaan heeft en hoe dankbaar ik haar ben.
Contact met medewerkers | 10.0 |
Accommodatie | 10.0 |
Aandacht achterliggende problematiek | 10.0 |
Omgeving betrokken bij behandeling | 10.0 |
Deskundigheid | 10.0 |
De behandeling heeft geholpen | 10.0 |
Nazorg | 10.0 |
Gemiddeld | 9.9 |
---|
| |
Wachttijd | Ik hoefde niet te wachten |