28pro-ana meisje van 14
Ik ben een meisje van 14. Sinds ik naar het voortgezet onderwijs ga is er veel veranderd. Ik kwam in een klas waar iedereen onwijs dun was..daar werd ik al onzeker over. Zelf had ik een normaal postuur, maar ik was niet echt slank zoals de rest.
Vroeger moest ik moeite doen om er kilo's bij te laten komen..m'n ribben waren zelfs te zien. Maar sinds ik ongesteld ben geworden kan ik echt niks meer eten want dan word ik al dik.
Daardoor wilde ik gaan afvallen. Ik was op zoek naar manieren en toen kwam ik op een pro-ana site terecht. Ik was behoorlijk geschrokken toen ik alle tips enzo aan het lezen was. De brieven maakten me bang. Ana leek wel een persoon! Maar omdat ik zo graag weer als vroeger wilde worden ben ik diezelfde dag nog pro-ana geworden.
Snel gingen er al een paar kilo's af en dat gaf me zo'n goed gevoel! Ik begon mezelf eindelijk weer mooi te vinden. Eens in de paar maanden ga ik naar de dokter omdat ik lijdt aan de ziekte van Pfeiffer. Daar word ik dus steeds gewogen. Ik was een paar kilo afgevallen en m'n moeder begon gelijk al te roepen: 'Straks krijg je nog anorexia..' Jeetje, alsof je zo snel anorexia kan krijgen! Ik kan mijn moeder dan echt niet uitstaan, vooral als ze weer zit te zeuren dat ik zo weinig eet.
Voordat ik op zomervakantie ging was ik al bang..bang dat ik weer aan zou komen! Dat is ook gebeurd. Dagen achter elkaar heb ik me vol gepropt met alles wat ik maar kon vinden. Dit maakte me zo verdrietig. Als ik in de spiegel keek zag ik een grote dikke buik. Dankzij mijn kleine lengte van 1.57m leek ik nog dikker. Ik had me voorgenomen om thuis weer te gaan afvallen. Maar daarvoor gebeurde eerst nog iets raars. Ik keek in de spiegel en ik zal een mooi slank meisje terwijl ik een paar weken mezelf had vet gemest! Dat was heel raar. Ik had echt zo iets van: Hoe kan dit??
Een paar weken lang had ik normaal gegeten. Maar ik miste het gevoel van controle waar door ik toch weer ben gaan afvallen. Een week heb ik het volgehouden maar ik ben weer gestopt door mijn moeders gezeur... Nu probeer ik al een tijdje mezelf te dwingen om te blijven eten. Kotsen heb ik nog nooit gedaan, wel geprobeerd maar het lukte niet. Ik heb het gevoel alsof ik elk moment weer ga afvallen...
Ik kan er niet meer tegen want ik weet dat het afvallen niet goed is maar toch doe ik het steeds weer! Niemand weet dit van me.. Niemand weet dat ik mezelf te dik vind, niemand weet van al dit gedoe.
's Avonds in bed denk ik altijd weer na over mijn gewicht. En dat allemaal dankzij een pro-ana site! Ik wil gewoon weer blij zijn...Nu weet ik gewoon alweer dat ik morgen weer begin met afvallen, maar dat ik weer stop omdat het niet goed voelt.
Ik hoop dat hierdoor een beetje duidelijk is geworden dat pro-ana sites je leven kunnen verpesten! Ik kan er niet eens meer normaal door leven...Soms bezoek ik die sites nog wel eens en veel andere pro-ana meiden heb ik ook op msn. Maar ik wil mijn 'probleem' graag overwinnen maar ik weet dat het zo niet zal lukken. Maar ik wil ook absoluut niet dat iemand hier achter komt!
Of ik nou een eetstoornis heb of een beginnende eetstoornis weet ik niet. Maar ik weet wel dat dit me altijd zal achtervolgen. Ik ben kwaad op mezelf. Kwaad, omdat ik die pro-ana site heb bezocht.
Anoniem
Gerelateerde blogposts
Reacties
Ik weet hoe je je voelt, helaas.
Mij is precies hetzelfde overkomen.
Ik ben er nu bijna bovenop, maar zoals je zelf zegt, je blijft er aan denken, en soms heb je weer van die periodes dat je je vreselijk dik voelt en niks wilt eten.
Ik weet zeker dat je er bovenop zult komen!
Je kunt het :)
Ik herken dit. Dit maak ik ook mee. Heel vervelend.. Je kijkt om je heen en verlangt ook naar zo'n postuur. Ik bne in het hele schooljaar x kilo kwijt. De ene keer wil ik afvallen en de andere keer ben ik het zat om mijzelf honger te laten lijden. Heel vervelend..
Maar we redden het wel meid ;)
xxx
Dankjewel
heel erg herkenbaar, en super vervelend..
dit overkomt mij nu ook op dit moment en stoppen is echt moeilijk.
Heej, ik weet hoe je je voelt.. ik heb het zelf ook.
ik ben ongeveer net zo oud als jij en ik zou als je wilt wel een keer met je willen praten op msn ofzo?
want ik zoek contact met iemand die het zelfde heeft als ik zegmaar...
Erg voor je zeg.. Ik hoop dat je er bovenop komt. Ik voel mezelf soms ook veel te dik, en dan denk ik: ik wil dun zijn! Volgens iedereen ben ik superslank. Maar als ik denk: ik wil dunner zijn! denk ik ook: Maar ik wil gezond blijven, dus ik ga gewoon goed letten op wat voor suikers ik eet en hoeveel, en ik eet gewoon de gezonde dingen
Hey meid, ik ben pas zestien en was ook veertien toen ik op
een pro-ana site terecht kwam. Voordat ik daar me leven aan
vergooide had ik al me hele leven lang problemen met eten.
Maargoed, ik vind het kut voor je dat je pro-ana 'geworden'
bent en hoop dat je er snel bovenop komt. Ikzelf zit nog
steeds op zo een site en kom er vaak meisjes tegen die ook
hieraan willen beginnen en dan denk ik: zo zonde meisje, dit
is het niet waard. Tegelijker tijd weet ik dat het voor mij
ook niet goed is en probeer ik er ook weer bovenop te komen.
Ook word er op de site gezecht dat het is bedoeld voor steun
van mensen die al een eetstoornis hebben, ook al klopt dit
niet helemaal in mijn opzichten. Haha heel verhaal sorry
maar wilde het gewoon kwijt :] Jouw verhaal raakt me best
wel heel erg. Succes girl, je komt er wel, zeker. Kusje D.
Ik maak precies hetzelfde hoor als jou.
Blijf ervoor vechten!
Laat je leven niet verpesten door zoiets!
Ik ben er nu al te laat mee.
Ik weet dat je het kan maar vecht ervoor!
xx
hoe oud was jij toen je begon met afvallen? ik ben nu 11 en ben 1 maand aan het afvallen en ben nog maar x kilo afgevallen! ik doe het samen metme vriendn maar... ik bezoek ook pro-ana sites. ik weet n dat het ni goed is maar het lijkt wel mijn thuis elke keer wil ik naar P A
maar ook weer ni en dan werkthet verslavend je kan er gewoon ni weg blijven .
gr. VICKY
PS. veel suces hoop dat jij er van af komt!!!^^
hmm kon ik dat mijn vriendin maar bij haar verstand krijgen :$ ze is licht maar wil nog lichter :'( dit kan zo niet doorgaan :O mr jah hoe krijg je het er uit?? het wordt te. meisje van 1.70 wil xxkg :O
ik snap wel wat je bedoeld maar het is wel goed dat je het aan iemand verteld want dat lucht echt heel erg op.
sterkte xxxxx naomi
Het klink echt bijna presies als mijn probleem. Ik weet niet het ene moment wil ik heel graag afvallen en zit ik op pro/ana sites en het andere moment dan vraag ik mezelf af waar ik meebezig ben:S
Of terwijl ik zit heel erg met mijzelf in de knoop. Zou ik soms ook je email mogen ijkt me fijn om met iemand te kunnen praten.
Xx
net zoals veel meisjes hier, is mijn verhaal echt bijna exact aan het jouwe, ik kwam op mijn 13e op de site en het is nu een jaar en een paar dagen geleden. ik wil nog steeds een beetje afvallen, maar ik probeer er niet meer aan te denken. sinds oud en nieuw eet ik nu regelmatig en gezond, 2 stukken fruit, ontbijt, een broodje en avondeten. ik let ook niet meer op de kilo's die interesseren me niet. ik meet alleen de omtrek van mn taille, heupen en bovenbeen. heel veel succes
Ik was twaalf toen ik op een pro-ana site ging kijken ik was nieuwsgierig en ik wou ook afvallen mijn mentrix en vader dachten dat ik anorexia zou krijgen.Door mijn afvallen kom ik mij niet concenteren en ging ik dus niet over.Ik ging die vakantie naar frankrijk en daar lukte het wel om normaal teeten en op school ging het een tijdje goed maar toen ik het weer fout toen was ik dertien nu ben ik 15 jaar en ik zit er nu midden in ik let op calorienen en dat soort dingen ik herken mezelf wel in je verhaal ik vrij klein waar door ik dnk dat ik als ik gewoon eet dik wordt ik wordt er nu wel megeholpen als je een serieus probleem hebt praat er over en zoek hulp want het lijk onschuldig maar is het niet
Ik heb hetzelfde! Ik ben al een tijdje bezig met ik wil afvallen¡¦. Ik ben niet dik zeker niet. Dat zegt iedereen maar als ik kijk naar dunne dunne meisjes wil ik ook zo zijn. sinds een paar dagen probeer het ook echt. Maar soms zegt iemand in mijn hoofd: wat doe je? Waarom leef je niet gewoon? Stop ermee!¡¦ en dan eet ik gewoon. Maar in mijn bed ben ik altijd boos op mezelf. Ik ben bijna 14 en ik wou dat er iemand was die met mij kon praten.. ƒ¼
hou gwn op je bent dom bezig
Ik heb echt precies hetzelfde, ik ben ook 14 en iedereen uit me klas is dun en ik gwn dikker.
ik vind het zo klote.
ik ga er echt wat aan doen.
Eva, je bent mooi zoals je bent. Geniet van het leven, verwen jezelf af en toe met mooie kleding en luister naar fijne muziek. Verwarm jezelf met de eerste warme zonnestralen in de lente. Jij bent het leven waard!
Ik herken mezelf heel erg in jouw verhaal... Ik ben nu bijna een jaar geen pro ana meer en de reden was dat mijn ouders erachter kwamen. Nu wil ik niet eens meer, het leven wordt zoveel mooier, gaat zoveel meer stralen zonder die verslavende sites! Ooit zal jij het ook overwonnen hebben, ik weet zeker dat je het kan!
Ik heb je verhaal gelezen en ik vind het zielig voor je. Dunne mensen zijn juist onzekerder en dun is echt niet mooi.. maargoed, jij denk dat wel en wilt dus ook dun zijn.
Dat je gauw dik wordt is bullshit. Het klopt dat de een makkelijker aankomt dan de ander maar je zal wel begrijpen dat je van een zakje chips van 50gram geen kilo kan aankomen.. vrij logisch toch?
Ik leef zelf erg bewust en eet juist veel koolhydraten (wel de goede, zoals volkoren brood) omdat ik veel fitness. Ik eet 3300 KCAL per dag en kom niet aan in vet, omdat ik heb uitgereken dat 3400 kcal ongeveer mijn onderhoud is (onderhoud is wat je verbrand op de hele dag incl sport en werk/school)
Ik ben namelijk 1,88m en een sportieve jongen, vandaar de hoeveelheid kcal.
Mensen weten heel weinig over voeding en gaan daardoor de verkeerde keuzes maken. Ik weet heel veel over voeding en help ook mensen met afvallen en aankomen.
Mijn boodschap is ten eerste dat dun zijn gewoon lelijk is. Geen een jongen die ik ken valt op dunne meisjes en vinden dat vaak nog lelijker dan meisjes met overgewicht...
Ten tweede, ga boeken lezen over voeding en kijk op de website www.voedingscentrum.nl
Je zal er achter komen hoe belangrijk verstandig eten is. Iedereen weet dat elke dag naar de MacDonalds gaan heel slecht is voor je gezondheid is.. Elke dag veel te weinig eten is nog slechter!
Meiden, geloof mij, dun zijn is lelijk. Wanneer je botten al een beetje zichbaar zijn ben je al veel te dun. Als je rechtop staat moet je minimaal ongeveer 2cm vet kunnen vastpakken. Dan heb je zelfs een ideaal figuur ;) Wil je het nog mooier hebben? Doe dan een beetje aan fitness waardoor je een strak en beetje gespierd figuur krijgt.. maar het is niet nodig.. enkel leuk voor op het strand ;)
@ david.
Supererg bedankt.
Mijn vriendin ligt in het ziekenhuis dankzij anorexia.
Mensen zeggen echt dat vet dun ben maar ik geloof er niks van.. Ik vind 44 kg al veelsteveel.. [ik ben 14, 1,60 m en 46,7 kg) ik vind het echt heel zwaar, en vind het niet leuk.. Mijn ribben steken een beetje uit mijn lichaam en ik wil echt niet moddervet worden.. Help? Met moddervet bedoel ik blubberbuik wat ik dus wel heb? Weird lichaam..
hooii
meisje ik vben net zoo oud en doe nu ongeveer 2 jaar aan lijnen zit in 3de mensen zeggen dat ik egt veel te licht ben 14 jaar **** kilo 172 lang ik geloof er nix van ±$
maarjaa ik kan die gedachtes niet meer kwijt maar wat ik wel weet is het maakt niet uit of je dik of dun bent het belangerijkste zit vanbinnen onthoud dat goed !!
Hallo, ik heb net hetzelfde meegemaakt.
ik kwam ook op de pro ana site terecht,
het is verschrikkelijk hoe ze het zover laten komen,
ikzelf honger me nogaltijd uit,
Ik ben 165 cm en ik weeg 48
Ik kan er gewoon niet mee stoppen, hoe graag ik ook wil ..
en 'k weet echt niet meer wat te doen, want ik verzwak helemaal.
:(
Sterkte allemaal
Heey,
Ik heb het zelfde meegemaakt.
Ik was 12/13 toen ik begon aftevallen.
Ik ben nu 15 en kom er niet meer vanaf.
Ik zit niet meer op pro- ana, maar ik heb nog steeds vreetbuien en dat ik niet wil eten.
Niemand weet het.
Misschien kom ik er wel nooit meer af, maarja.
Sterkte allemaal. And be strong !
@anoniem
Iedereen die op een pro-ana site zit wil een paar kilo afvallen. Zo begint het.
Een paar kilo afvallen doe je door gezond eten en sporten niet door naar zieke anorexia sites te gaan.
@Anoniem
je moet stoppen je maakt je leven zo kapot ik vind dat pro ana sites verboden moeten worden het zijn klote sites
Meid, ik weet echt wel dat het echt heel erg moeilijk is om hulp te vragen of er met mensen over te praten, maar ik weet uit ervaring dat dat de enige manier is om het te laten stoppen want dit kan je niet alleen. Dat kan niemand. En het hoeft ook niet want ik weet zeker dat hoe alleen jij je soms ook voelt, er heel veel mensen zijn die van je houden en je zouden willen helpen. Ga naar iemand die je vertrouwd, anders stopt het nooit. Ik weet zeker dat je het kan. Succes met alles. X
Meer in Pro-ana
| 20 sep | ![]() | Gevangen in een pro-ana forum |
| 04 jul | ![]() | Pro-ana en de Olsen Twins |
| 26 nov | ![]() | Dunner dan thinspo |
| 23 nov | ![]() | Nooit mooi en perfect |
| 18 nov | ![]() | Ben ik nou echt zo dik? |
| 15 nov | ![]() | Pro-ana vriendinnen: we hielpe |





