Gemiddeld wordt 1 op de 4 vrouwen een keer in haar leven op enige wijze seksueel misbruikt. Taylor Yocom, studente aan de Universiteit of Iowa, kwam na een reeks van aanrandingen in haar omgeving op het idee om met medestudenten te gaan praten over wat vrouwen eigenlijk doen om zichzelf te beschermen. Veel jonge vrouwen lieten zien welke ‘wapens’ zij dagelijks bij zich dragen om zich veiliger te voelen op straat en om zich te kunnen verdedigen als dat nodig is.
De vrouwen waren onderling niet verbaasd dat ze bijvoorbeeld allemaal pepperspray bij zich droegen of een fluitje in hun tas hadden zitten. De mannen waren echter behoorlijk geschokt. Zij hadden geen idee dat vrouwen zich zo onveilig voelen dat dit nodig is.
Taylor kwam naar aanleiding van deze gesprekken op het idee om de fotoserie ‘Guarded’ te maken van de vrouwen die hun wapens vasthouden om zichzelf te beschermen tegen gevaarlijke mannen. Op haar website beschrijft ze de wapens als de belichaming van de realiteit waar vrouwen elke dag mee te hebben: ”we moeten altijd op onze hoede zijn in de huidige ‘rape culture’.”
Yocom hoopt door middel van deze fotoserie duidelijk te maken dat het hier niet alleen maar gaat om statistieken maar om echte mensen die hier dagelijks mee te maken hebben. ”Ik wil dat dit laat zien hoe vrouwen omgaan met opmerkingen als ‘ze vroeg erom’ of ‘ze had teveel gedronken’.”
Als ik de fotoserie kijk, ervaar ik gemengde gevoelens. Ik zie krachtige vrouwen die blijkbaar hebben nagedacht over hoe ze zichzelf kunnen beschermen op straat. Dat is alleen maar goed en heel verstandig. Tegelijkertijd maakt het me verdrietig. Dat we leven in een maatschappij waarin het blijkbaar nodig is om jezelf zo te moeten beschermen en vrouwen zich zo onveilig voelen, is een treurige ontwikkeling. Als we vrouwen leren hoe ze zichzelf moeten verdedigen, zijn we naar mijn idee aan het verkeerde adres.
Desalniettemin weet ik uit ervaring ook dat het, als is het maar voor je eigen gevoel, prettig kan zijn om iets bij je te hebben om jezelf, indien nodig, mee te kunnen verdedigen. Dit kunnen bijvoorbeeld sleutels zijn, maar het kan ook al helpen om te doen of je met iemand aan het bellen bent als je ergens alleen loopt of fietst.
Wat vind jij van deze fotoserie?
Bron: huffingtonpost.com
Geef een reactie