Artikelen over eetstoornissen
Pesten en het ontstaan van een eetstoornisMaar liefst 65% van de mensen met een eetstoornis zegt dat pesten heeft bijgedragen aan de ontwikkeling van hun ziekte, aldus een nieuw onderzoek van de Britse eetstoornisorganisatie BEAT. Dit is 41% hoger dan een vergelijkbaar onderzoek aantoonde dat in 2009 werd uitgevoerd door dezelfde organisatie. Uit het onderzoek bleek ook dat 49% jonger dan 10 jaar oud was toen de pesterijen begonnen. Velen van de ondervraagden geven aan dat de gevolgen van de pesterijen zelfs reikten tot in hun 40ste of 50ste levensjaren.
Verontrustend is dat slechts 22% daadwerkelijk enige hulp ontving voor het pesten. Cathy, een 46 jarige vrouw uit Derbyshire, die vanaf haar 12de gepest werd door haar klasgenoten vertelt Beat dat het pesten ervoor heeft gezorgd dat ze haar sprankelende persoonlijkheid, haar vertrouwen en haar gevoel van eigenwaarde heeft verloren. Op een gegeven moment durfde ze het huis niet meer uit en raakte ze enorm geïsoleerd van alles en iedereen. De pestkoppen waren eerst haar beste vrienden. Het pesten was een traumatische ervaring voor haar. Ze zal de gevoelens van eenzaamheid en wanhoop nooit vergeten.
Manager van Beat, Susan Ringwood, vertelde aan The Huffington Post: "Ieder pesten verlaagt het gevoel van eigenwaarde. Onderzoek heeft aangetoond dat een laag gevoel van eigenwaarde het risico op eetstoornissen verhoogt. Pesten met gewicht, lengte of lichaamsvorm is bijzonder giftig en schadelijk.' Ringwood wil dat pesten met gewicht en lichaamsvorm - ook wel ‘fat teasing' genoemd - net zo onacceptabel wordt als opmerkingen maken over ras, seksualiteit en religie. Alle scholen moeten beschikken over een anti-pest beleid. Scholen moeten een rol spleen in het meer respectvol en weerbaar maken van de nieuwe generatie. bron: huffingtonpost.co.uk Gerelateerde artikelen
Reactie van mimiIk ben vanaf groep 3(toen was ik 6) tot en met de 3e klas van de middelbare school(15 jaar)gepest geweest.Dit heeft zoveel trauma's veroorzaakt dat ik zo gehersenspoelt ben dat ik alles ben geloven wat ze zeiden en nog geloof ik het.En ik ben er van overtuigd dat mede daarom ik es heb ontwikkeld Reactie van I.Herkenbaar. Bij mij heeft pesten en ''er niet bijhoren'' ook mede tot gevolg gehad dat ik anorexia kreeg en transformeerde van een zelfverzekerd spontaan meisje naar een teruggetrokken, onzeker persoon met totaal geen eigenwaarde. Het pesten heeft ''maar'' 2 jaar geduurd, is ook al 17 jaar geleden (ben nu 30) maar tot op de dag van vandaag ervaar ik nog de gevolgen ervan. Reactie van SunsetIk ben niet gepest, ik hoorde er gewoon niet bij in de eerste. Reactie van MPesten heeft bij mij gezorgd voor een trauma, wat er nu na jaren hulp ervoor zorgt dat ik nog steeds niet met me emoties om kan gaan. Reactie van EsméeIk heb een beginnende eetstoornis die ik nu bijna helemaal onder controle heb, mijn slechte zelfbeeld die er waarschijnlijk voor heeft gezorgd dat de stem kwam, komt grotendeels door pesten. Reactie van proud2beeliesPesten heeft zeker bijgedragen aan Reactie van BulbIk ben op de basisschool buitengesloten (genegeerd dus eigenlijk). Dat was erg pijnlijk, en waarom ik werd buitengesloten weet ik niet. Waarschijnlijk omdat ik het voor de niet populaire kinderen opnam. Maar wanneer zij de kans kregen 'erbij' te horen lieten ze op hun beurt mij vallen. Sja, kinderen blijven zoeken naar de meeste aandacht en populariteit helaas. Reactie van HenriëtteBij mij heeft pesten ook bijgedragen aan het ontstaan van mijn eetstoornis, want daardoor heeft mijn zelfbeeld een flinke knauw gekregen. Ik hoorde er nooit bij. Reactie van KOok bij mij zijn ze vroeg begonnen met pesten en negeren. Reageer op dit bericht |