4

Het is weer tijd voor Appelflappen!

Gepost op Woensdag 7 december 2011 16:30 door Scarlet Hemkes in Proud2Cook.

Stel, je hebt appels in huis maar die zien er niet meer uit om te eten, maar niemand gooit ze echt weg. Je weet dat ze sowieso niet opgegeten gaan worden. Maar weggooien is zonde! Wat moet je er dan mee doen? Nou.. je kan het moeilijk maken voor jezelf door een middag in de keuken door te brengen en een appeltaart of appelmoes te maken. Wij hadden laatst een handiger idee!

appelflap

Wat heb je nodig:
- Bladerdeeg
- 1 losgeklopt ei
- handje suiker
- paar scheutjes kaneel
- de appels
- eventueel krenten of rozijnen
- bakpapier

En niet heel onbelangrijk een oven die je op 200 graden voorverwarmd.

appelflap

Wat moet je doen:
Leg de vierkante bladerdeegvelletjes op het bakpapier op de ovenplaat. Vul de helft van het bladerdeeg met een mengsel van: appel, suiker naar smaak, kaneel en de rozijnen. Klap de helft die niet bedekt is met het mengsel dubbel. Bestrijk de bovenkant met een heel klein beetje losgeklopt ei en strooi hier ook een beetje suiker overheen, dit is puur voor het zicht! Zo worden ze lekker glimmend bruin en zien ze er heerlijk uit! Wanneer je ze allemaal klaar hebt liggen op de bakplaat, kan je de plaat in de oven doen en daar zet je de appelflappen in totdat ze mooi krokant en bruinig zijn. Dit verschilt nogal per oven hoe lang dit duurt.

Wanneer je ze uit de oven haalt kan je ze warm eten maar ook koud, het is maar net wat je lekker vindt! Zo hebben de appels die daar maar zielig lagen op de fruitschaal toch nog een heerlijk resultaat, en het is zo gemaakt!

Door: Sharon

Eet smakelijk!

 

Gerelateerde blogposts

07
MRT
9
08
MEI
10
10
NOV
27
 

Reacties

manon - Woensdag 7 december 2011 17:55

hmm wat heb ik zin in een lekkere appelflap, heb al met me tante afgesproken zodra ik ben genezen gaan we samen appelflappen bakken dus dit recept komt alvast goed van pas!

gitaar - Woensdag 7 december 2011 18:37

appelflappen zijn heerlijk!
Ik werk op een zorgboerderij
en daar maak ik ze regelmatig.
een aanrader!!

Marjolein - Donderdag 8 december 2011 15:15

ooooh... dat heb ik zin in!!!

xxxsaf - Zondag 5 februari 2012 08:19

Lekker! Ilovecooking en zeker nagerechten en iloveapple dus dat recept ga ik zeker onthouden

Geschreven door Scarlet

Scarlet Hemkes is oprichter en hoofdredactrice van Proud2Bme. Ze schrijft regelmatig blogs en is te vinden op het forum.

Vind je dit waardevol?

Ken je iemand die dit moet zien?