20

Stewardessen moeten afvallen

Gepost op Vrijdag 6 april 2012 15:25 door Scarlet Hemkes in Artikelen over schoonheid.

Niet alleen autorijden wordt met de dag duurder, ook de prijzen voor een vliegticket "vliegen" de pan uit. De reden is eenvoudig: de brandstofkosten nemen met de dag toe. Goedkope vliegtuigmaatschappijen als Ryanair proberen er alles aan te doen om te blijven concurreren met andere maatschappijen. Eén van de manieren waarop Ryanair kosten hoopt te drukken is door de stewardessen op dieet te zetten.

Ryanair

Hoe lichter het vliegtuig is, hoe minder brandstof er nodig is om de km's af te leggen. Ryanair moet dus gedacht hebben "Een lichter vliegtuig, begint bij jezelf" dus waarom niet in eerste instantie de voltallige crew (excl. piloten) lichter laten worden. Stewardessen die veel gewicht verliezen maken nu kans op een plekje in de kalender voor het goede doel die Ryanair jaarlijks uitbrengt. In deze kalender staan pikante foto's van schaarsgeklede stewardessen.  

Daarnaast verkleint de Ryanair de gratis magazines van A4 naar A5 en worden er minder ijsblokjes in de drankjes geserveerd. Dat scheelt weer wat gewicht ;) Ryanair is bovendien een groot voorstander van het invoeren van de vettaks. Ben je dikker/ zwaarder, dan moet je extra belasting betalen, want door jou kost de vlucht meer geld. Toch is deze taks i.v.m. discriminatie nog niet doorgevoerd.

 Ryanair

Ryanair kwam al eerder met bijzondere ideeën om de kosten te drukken: betalen voor het toilet en het aanbieden van staanplaatsen.

 

Reacties

anouk - Vrijdag 6 april 2012 10:37

Dit is zo zielig dat het eigenlijk wel grappig is.

Fayee - Vrijdag 6 april 2012 10:50

Daar was laatst ook een artikel over dat mensen met overgewicht een duurdere ticket zouden moeten betalen.. omdat ze immers meer ruimte in beslag zouden nemen enz.. maar dat staat ook al een beetje in dit artikel. Vind het wel ontzettend belachelijk! niet alleen van dat overgewicht. maar dit hele artikel.

Haremaje - Vrijdag 6 april 2012 10:57

Wat een idioot idee zeg!

R. - Vrijdag 6 april 2012 11:22

Nou, dan weet ik wel met welke maatschappij ik nooit wil vliegen. Met zo'n instelling... Dit is toch gewoon pure discriminatie voor de stevigere dames?

Isabella. - Vrijdag 6 april 2012 11:48

Jeetje wat beláchelijk!

C. - Vrijdag 6 april 2012 12:06

Bij mijn weten zijn er al regels over gewicht en 'omvang' (dit klinkt wat respectloos, maar ik weet het niet anders te zeggen) van stewardessen. De ruimtes in een vliegtuig zijn namelijk klein en smal..

Koffie - Vrijdag 6 april 2012 12:40

Bah,
ik ben geen voorstander van Ryanair. Het mag ook gewoon wat aangenaam zijn om te vliegen hé, maar nee als het maar goedkoop is. Het doel heiligt de middelen? Voor mij niet hoor. Moeten we nu ook al geconfronteerd worden met ons lichaamsgewicht als we op reis gaan? Of als we ergens willen werken? En waar staat dan de grens bij dat afvallen?

charley - Vrijdag 6 april 2012 15:11

``Stewardessen die veel gewicht verliezen maken nu kans op een plekje in de kalender voor het goede doel die Ryanair jaarlijks uitbrengt. In deze kalender staan pikante foto's van schaarsgeklede stewardessen``

Dit vind ik dus helemaal geen goed idee, hierdoor krijgen de strwarddessen alleen maar nog meer druk op zich om af te vallen, en te `strijden` tegen elkaar. Wat weer naar een eetstoornis toe kan leiden.

Gwendolyn - Vrijdag 6 april 2012 15:26

Wat vind ik dit walgelijk.

E - Vrijdag 6 april 2012 15:31

Vettax is echt heel discriminerend en kwetesend voor mensen!!!

(L) - Vrijdag 6 april 2012 15:42

Wat een slecht plan dat die stewardessen moeten afvallen

GLM1993 - Vrijdag 6 april 2012 15:49

Hoe gestoord is dit??!! =O

Nancy - Vrijdag 6 april 2012 18:49

alsof het die paar kilo die die vrouwen afvallen echt uit gaat maken...
net als een boekje verkleinen..
hoeveer schilt dat nou, 1 kilo ofzo hooguit..

ik vind echt dat je nu vraagt om eetstornissen...

Ellen - Vrijdag 6 april 2012 19:26

Is dit niet toevallig nog een 1 april grap?

M. - Vrijdag 6 april 2012 19:39

Typisch toch om juist hier, op een site waar velen zelf te kampen hebben met een eetstoornis, altijd in de reacties te lezen dat men door dit soort praktijken een eetstoornis ontwikkelt. Een eetstoornis ontwikkel je niet doordat je van je baas wat moet afvallen. De basis voor een eetstoornis ligt in jezelf. Andere, externe factoren versterken de kwetsbaarheid voor het ontwikkelen van een eetstoornis. Ik vind het nogal makkelijk om Ryanair te beschuldigen van het aanzetten tot het ontwikkelen van eetstooornissen onder stewardessen.

Begrijp me niet verkeerd, ik praat het beleid van Ryanair niet goed. Ik vind het behoorlijk ver gaan en vraag me af of ze dit zomaar kunnen doen. Desalniettemin vind ik het iets te simpel gesteld dat dit beleid zorgt voor het ontwikkelen van een eetstoornis.

Wat de vet-tax betreft. Ik snap het wel. Als iemand dusdanig veel overgewicht heeft dat die persoon twee stoelen in beslag neemt, dan is het vanuit de luchtvaartmaatschappij gezien niet meer dan logisch dat er voor twee stoelen betaald wordt. Die maatschappijen moeten ook gewoon hun vaste lasten blijven betalen. Wanneer er twee stoelen in beslag worden genomen en er wordt maar voor één betaald, dan lopen ze winst mis.

Lexii - Vrijdag 6 april 2012 20:49

Mijn gedachte: Het is toch geen 1 april meer?

rafiki - Vrijdag 6 april 2012 21:04

@ M: helemaal met jou eens!

emma - Zondag 8 april 2012 21:25

Jongens, dit was een 1-april grap

Viooltje1992 - Dinsdag 10 april 2012 17:32

Ik vind dit best wel abnormaal. Ik mag hopen dat deze vliegmaatschappij dit niet serieus meent!

Kaneeltje - Zondag 28 oktober 2012 22:22

Ik vind het juist discriminerend voor de dunnere dames. De kans die zij maken om op die kalender te komen is een stuk kleiner dan die voor de stevigere dames.

Geschreven door Scarlet

Scarlet Hemkes is oprichter en hoofdredactrice van Proud2Bme. Ze schrijft regelmatig blogs en is te vinden op het forum.

Vind je dit waardevol?

Ken je iemand die dit moet zien?