18Student komt vaak geld tekort
Zes op de tien studenten krijgen geld van hun ouders: uitwonende gemiddeld 233 euro per maand en thuiswonende 100 euro per maand. Twee derde van alle ouders betaalt specifieke uitgavenposten voor hun kind, voornamelijk het collegegeld, de zorgverzekering en studieboeken. Zonder deze financiële steun komen studenten niet rond. Bij studenten die niet lenen komt dit bij 1 op de 3 doordat ouders het afraden. Dit blijkt uit een onderzoek van Nibud.
Student leent niet als ouders het afraden
Ruim drie kwart van de studenten vindt dat hij of zij goed is opgevoed als het om geld gaat. Deze studenten sparen meer, komen makkelijker rond en houden hun administratie beter bij dan studenten die naar eigen zeggen een minder goede financiële opvoeding hebben gehad. Het belang van financiële opvoeding wordt hiermee bevestigd. Het Nibud ziet dat ouders betrokken zijn bij de financiële situatie van hun studerende kinderen. Hun mening over bijvoorbeeld lenen is vaak doorslaggevend voor hun kinderen: 35% van de studenten die niet lenen, doet dit niet omdat het wordt afgeraden door de ouders.
Ouders betalen en sparen mee
Het Nibud ziet dat financiële steun van ouders noodzakelijk is om rond te komen. Toch wijst het instituut op de eigen verantwoordelijkheid om rond te komen. Zes op de tien ouders geeft hun studerende kind een vast bedrag per maand. Voor thuiswonenden is dat gemiddeld 100 euro per maand, voor uitwonenden 233 euro per maand. Hoe ouder de student, hoe minder vaak door ouders wordt bijgedragen aan de studie. Naast het betalen van verschillende uitgaveposten zoals collegegeld, zorgverzekering, kamerhuur, studieboeken en/of een maandelijkse bijdrage, sparen 2 op de 10 ouders voor hun kind. Ook leent 6% van alle studenten geld van hun ouders.
Bron: Nibud.nl
Word jij als student gesponsord door je ouders?
Gerelateerde blogposts
Reacties
Ik ben geen student meer, maar mijn ouders hebben mijn gehele collegegeld+boekengeld betaald; heel fijn!!
Mijn zorgverzekering werd ook door hen betaald.
Daarnaast hebben ze ook nog mijn rijbewijs betaald. Ik ben ze superdankbaar!!
Ik studeer ook niet meer. Toen ik dat wel deed betaalden mijn ouders niets, geen kleding, geen ziektekosten, noppes. Ik had genoeg aan mijn studiefinanciering en ben van nature heel zuinig, dus heb het prima gered
Zolang mijn moeder het zich nog kan veroorloven, krijg ik elke maand een beetje geld. De rest verdien ik bij, en ik teer op mijn spaargeld wat ik heb opgebouwd toen ik 3 jaar heb gewerkt. Geen dure onnodige uitgaven (geen ipad, maar wel een nieuwe fiets want dat was echt nodig), een beetje letten op mijn uitgavenpatroon.
Mijn ouders hebben lenen ook afgeraden. Zuinig leven in de studententijd, beetje bijstand van moeder, beetje zelf verdienen. Als het echt niet anders meer kan, ga ik wel lenen. Maar dan is het te overzien, want dan gaat het maar om 4 a 6 maanden leengeld.
Nope.. betaal alles zelf. Heb helaas ook een lening moeten afsluiten. Het is niet dat ze niet willen, we komen thuis gewoon flink geld tekort :(
Mijn ouders hebben niets voor mij betaald. Ik moet alles zelf betalen, en dus een lening afsluiten. Wij hebben thuis ook gewoon niet zoveel geld.
Mijn ouders betalen mijn collegegeld, boeken, rijbewijs, zorgverzekering, hockeycontributie. Ik ben ze echt onwijs dankbaar hiervoor!
Mijn ouders zijn gescheiden. Mijn vader wil niets betalen, mijn moeder kan niets betalen. Zij steunt me in natura, door bijvoorbeeld af en toe te vragen of ik een nieuwe broek ofzo nodig heb en dan vervolgens met me naar de kringloopwinkel te gaan (als het je niet uitmaakt dat het tweedehands is, kun je daar met wat zoeken zelfs merkkleding vinden!). Ik betaal alles zelf, verzekering, collegegeld, boeken, huur, telefoonkosten, alles. Het is heel zwaar, moet ik eerlijk zeggen. Maar met wat sappelen, het uitpluizen van supermarktkrantjes en af en toe een week leven op instantnoedels is het te doen.
En dat zonder lening. Waar ik nog altijd trots op ben.
Ik woon op kamers en mijn ouders betalen de huur voor de wasmachine, boodschappen, zorgverzekering, studieboeken, collegegeld en de sportschool. Zelf heb ik nog een bijbaan voor in het weekend en ik betaal zelf mijn kleren, abonnement voor de telefoon en de huur. Mijn studiefinanciering mag ik houden. Ik spaar daarnaast elke maand.
Ik ga zo mijn derde studiejaar in en dan ga ik alles zelf betalen. De afgelopen 2 jaren hebben mijn ouders college- en boekengeld betaald, + mijn zorgverzekering. Nu zal ik dat zelf moeten doen. Ik heb net een lening afgesloten, alleen om mijn collegegeld te betalen.
Soms is het wel eens wat vervelend, ik kan niet altijd alles doen wat ik leuk vind. Maar dat maakt je juist ook weer erg bewust. Ik vind het niet erg als ik ga lenen, ik ga er van uit dat ik een goede baan krijg en dan alles kan terugbetalen.
Momenteel spaar ik door mijn scholieren tegemoetkoming amper te gebruiken of echt alleen voor school dingen(doordat de schoolboeken nu door de overheid betaald worden krijg ik niet alle boeken waarover ik wel straks eindexamen moet doen, die heb ik tweedehands gekocht). Mijn ouders en grootouders hebben gespaard voor mijn studie en andere dingen zodat ik (zoveel mogelijk) schuldvrij kan studeren. Mijn vader zou ook hier en daar wat extra bij betalen. Echter is het wel over nadat ik gewoon met een studie stop of andere dingen ga doen. Dit heeft mijn broer gedaan en mijn ouders zijn het nu zat. Als hij zich bewijst door eindelijk een bachelor te halen(dit keer wel in een studie die hij al 4 jaar wilt maar door omstandigheden niet in kon komen) dan gaat mijn vader helpen zijn master te betalen.
Mijn ouders betalen mijn studie en mijn schoolboeken, tot wanneer ze het kunnen betalen. M'n vader krijgt binnenkort ontslag, dus dan is het nog maar de vraag of ze het kĂșnnen betalen, maar zolang ze het kunnen betalen doen ze het wel.
En ze betalen ook een klein gedeelte van mijn zorg, ik betaal een klein gedeelte ook zelf en het grootste bedrag wordt van de zorgtoeslag betaald.
Voor de rest betaal ik alles zelf, maar vind het fijn dat mijn ouders me wel zo veel steunen op financieel gebied.
Mijn ouders betalen mijn ziektekostenverzekering en ik krijg per maand een bijdrage, maar mijn collegegeld, boekengeld, kamerhuur, boodschappen, kleding, telefoonrekening en sportkaart betaal ik zelf.
Ik ben 5,5 jaar van mijn studie (ik doe nu mijn tweede master) doorgekomen zonder te lenen, daar ben ik best trots op, maar sinds februari moet ik wel, anders kom ik niet meer rond... Ik leen maximaal, maar elke maand maak ik keurig een deel van dat geld over naar mijn spaarrekening. Daar krijg ik meer rente dan ik straks aan de IB-Groep moet betalen ;). Verder zorg ik dat mijn totale schuld onder de 10.000 euro blijft, want dan is het nog te overzien. In november van dit jaar ben ik als het goed is afgestudeerd.
Daarnaast verdien ik nu nog wat bij door deel te nemen aan experimenten op de uni en krijg ik een bijdrage voor het vrijwilligerswerk wat ik doe.
Ik heb vanaf mijn 18e alles zelf moeten betalen omdat mijn ouders gewoon niet genoeg geld hebben. Ook betaal ik elke maand iets extra's voor mijn moeder dat ik in huis woon. Een soort woonhuur. Ik heb dit zelf aangeboden omdat mijn moeder dit vroeger ook deed voor haar moeder. En dit jaar begin ik aan een HBO studie waar ik dus ook alles zelf van betaal.
Ik raad aan dat studenten hun inkomsten en uitgaven bij moeten houden.
Dit doen de meeste "volwassenen" niet eens en komen ook vaak geld te kort.
Ik heb er laatst eentje gedownload, die mij goed helpt.
http://www.ebay.com/itm/251139136017?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1558.l2649
Wat een armoede zeg, ( zo ver dat ik kan lezen ) hier in Nederland, een week leven op instantnoedels??
Ik moet wel zeggen dat mijn ouders destijds gastarbeiders waren, maar nu allebei een goede carriere hebben, ze spraken destijds niet eens normaal Nederlands.
Mijn vader is nu een rij-instructeur (hij heeft nog een ander part-time job ) en mijn moeder een huidtherapeute werkt op een poli.
Voordat ik nog uberhaupt bestond hebben ze zogenaamd geinvesteerd in mij met een spaarrekening met het gedachte dat ik misschien ooit naar universiteit zou kunnen gaan.
Ik snap niet dat bepaalde mensen juist niet investeren in hun kinderen of je het nu goed hebt of slecht, wat ik thuis heb meegekregen is dat je altijd jezelf moet ontwikkelen en door moet studeren om een betere toekomst te hebben/krijgen.
Daarnaast zou ik echt GEEN kinderen baren waar ik geen zorg aan kan bieden en dan bedoel ik ook met geld of wat dan ook,
( oh ja ik ben moslim maar ik weet DONDERSGOED als ik later sex wil hebben en ik wil geen kiddo''s dat ik dan voorzorgmaatregelen moet nemen, wat bepaalde mensen NIET doen waardoor je 16 and Prengnant krijgt= niet de bedoeling, we leven in anno 2012 for God;s sakes en we krijgen sinds groep 2 sexueel voorlichting zo doe daar wat aan, ipv onnodige criminelen te kweken)
wat mijn ouders in mij investeren krijgen zij het later ook terug, Ik ben niet van plan om mijn ouders zomaar eenzaam te laten sterven in een bejaardenhuis.
Niet dat ik zeg dat ik hun thuis neem ofzo. Zou het wel doen als hun dat zouden willen, maar zij hebben intussen 4 villa''s gebouwd in Turkije. En daarnaast hebben ze een behoorlijk pensioengeld opgebouwd waarvan je niet eens hier in Nederland ZOU willen blijven, maar toch wachten ze totdat ik mijn diploma heb en samen weer terug kunnen gaan naar ons land van herkomst.
Ik vind ook dat het hier steeds meer naar klote gaat, en ik vind dat de economie steeds beter gaat in Turkije, en ook de zorg, want daar ga ik in werken. Heerlijk weer, alles is 24/7 open, geen 9 tot 17.00 denkwijze,
Ik mis het meest dat er daar ook met respect wordt behandeld!
Trouwens ik ben gewoon hier geboren hoor, vind het hier ook wel leuk maar ik zou niet levenslang willen werken waar elke jaar belasting hoger wordt en waar er vergrijzing is waardoor mensen die in de zorg werken een burn-out krijgen. Ik lever liever kwaliteit dan dat ik hier de robot speel.
.
Dus dat wou ik even kwijt.
Btw een tip van een allochtoon ( voor als je je ouders lief hebt en wilt dat ze later TOCH een dragelijke leven leiden) stop ze niet zomaar in een bejaardenhuis, je weet niet wat ze daar allemaal doen tegen die ouderen.. vooral dementerende. ik heb het gezien, en dat was de reden waarom ik geswitched ben naar een andere opleiding in het zorg. Maar ik ben wel heel erg bij voor dat ik deze ervaring mee mocht maken. ondanks sommige cultuurverschillen tussen mij en mijn ouders, ben ik ze meer gaan waarderen en respecteren.
door mn ouders niet echt, ze helpen wel mee met alles, maar hebben het zelf ook absoluut niet rijk. mijn peettante heeft altijd geld voor mij gespaard ^^ studie geld :D dus daarvan doe ik het. maar alsnog kom ik geld te kort elke maand. het is gewoon belachelijk duur allemaal!
Geschreven door Scarlet

Scarlet Hemkes is oprichter en hoofdredactrice van Proud2Bme. Ze schrijft regelmatig blogs en is te vinden op het forum.
Meer in Artikelen over gezondheid
| 08 apr | ![]() | Prijs vliegticket afhankelijk |
| 21 mrt | ![]() | Geloof jij in God? |
| 07 mrt | ![]() | Potato Party trend |
| 05 mrt | ![]() | Schaam jij je voor je ouders? |
| 03 mrt | ![]() | Wie heeft er hier een scheet g |
| 01 mrt | ![]() | We love coffee! |





