Artikelen over gezondheid

 

Liegen over eten

Bij een eetstoornis komt vaak veel gelieg kijken. Niet eerlijk zijn over wat je weegt en/ of over wat je hebt gegeten. Toch blijkt dit liegen over eten niet enkel iets te zijn dat is voorbehouden aan vrouwen met een eetstoornis. Uit een enquête blijkt namelijk dat de gemiddelde vrouw bijna 500 keer per jaar liegt over haar eet -en drinkgewoonten. Het onderzoek werd gedaan onder 3.000 Britten in opdracht van Timex.

500 leugens per jaar, zijn dus ongeveer 9 leugens per week, meer dan 1 per dag. Dat is heel erg veel! Favorieten leugens zijn: "Het was maar een kleine portie" (na het eten van een grote maaltijd) en "Ik neem een uitgebreide lunch zodat ik hierna niets meer hoef te eten" (Terwijl ze weet dat ze die middag nog allerlei lekkers krijgt). Een andere klassieker is: "Ik trakteer mezelf maar heel weinig op iets lekkers, dus het mag" (terwijl de realiteit anders is).

liegen vrouwen eten

Over welke produkten veel wordt gelogen verschilt ook nog. Het meest wordt er gelogen over - hoe kan het ook anders - chocolade. Op nummer 2 en 3 staan chips en taart. Leugens over het eten van snoep, kaas, brood, chips en hamburgers staat samen met wijn en bier in de top 10 van voedsel waarover het meest wordt gelogen.

vrouwen liegen eten

Een voor mijzelf bekende leugen is: "Nee, ik heb écht niet aan de koekjes gezeten" (terwijl het pak leeg in de prullenbak ligt) Of het aantal koekjes. "Ik heb er maar 2 gepakt!" (terwijl je er zeker 5 hebt gegeten).

Als het gaat om drinken, wordt de zin "Ik heb maar 1 glas genomen!" vaak gebruikt, terwijl de fles toch echt bijna leeg is. Bij feestjes is het vaak de volgende leugen: "Ik drink alleen maar bij bijzondere gelegenheden"

Dr. Cassandra Maximenko, een chiropractor en atleet: "Deze studie bewijst dat we leven in een wereld van ontkenning waar schone schijn/ uiterlijk een hogere prioriteit heeft dan eerlijkheid en niemand gezien wil gezien worden tijdens het eten van "verboden voedsel".

Bron: Dailymail.co.uk

Waar lieg jij over als het om eten gaat?

 
| Meer
Scarlet | Dinsdag 10 januari 2012 19:04 | 8 reacties | Reageer!

Gerelateerde artikelen


Hunkering naar eten en de betekenis

7500 Italianen overlijden aan eetstoornis

Kwart kinderen vindt zichzelf te dik

De leugen die TV medium heet


Reactie van Anoniem1

Ik heb toen ik rond de 15 jaar was wel veel gelogen om kleine zaken. Maar tegenwoordig doe ik dat niet zo veel meer. Vooral niet om eten, als ik iets niet wil zeggen zeg ik het gewoon niet of draai ik er omheen. Ik voel mij namelijk sinds mijn 15e jaar veel schuldiger als ik lieg om dingen. En omdat ik weet dat juist veel mensen liegen over hun eetpatroon doe ik dat juist niet naar mijn ouders toe. Ik wil dat ze mij kunnen vertrouwen in mijn eetstoornis. Ik ben wel meer geneigd om te gaan liegen of ik iets wel of niet gegeten heb in therapie voor mijn eetstoornis.

Dinsdag 10 januari 2012 12:18


Reactie van floor

Ik baal er best van dat ik zoveel lieg en zoveel heb gelogen als het om eten gaat.

Dinsdag 10 januari 2012 12:42


Reactie van Paula.

Vaak zei ik dat ik al gegeten of gedronken had. Nu ben ik vaak eerlijk (nog niet altijd, maar al veel meer). Eerlijk zijn is soms moeilijk, maar zoveel fijner!

Dinsdag 10 januari 2012 13:00


Reactie van Shopaholic

Voorheen loog ik heel veel. Dat ik bv. al gegeten had of dat ik geen honger had, me niet lekker voelde, niet gesmokkeld had, geen dingen weggooide enz.
Nu lieg ik niet, maar ik verzwijg. Als mensen niet gericht vragen van heb je dit of dat gegeten, vertel ik het zelf ook niet. Als mensen vragen of het goed gaat met eten draai ik om de vraag heen. Ik ben goed in vermijden en ontwijken van 'lastige' vragen.
Dus ik zit nog niet in de fase van open en eerlijk zijn over eten.
'Verboden' producten deel ik liever niet met een ander, daar schaam ik me voor. En ik zal ook nooit zelf vertellen dat ik dat gegeten heb. Alleen als het een doel was voor die week zal ik erover durven praten. Maar ik durf het niet uit mezelf te kopen & eten en durf het er ook niet over te hebben.
Zit dus meer in de 'verzwijg' fase.

Dinsdag 10 januari 2012 13:10


Reactie van Helen

Niet alleen vrouwen, maar ook mannen kunnen dat heel goed! Mijn broers waren meesterlijk in het: Ik heb echt die chocoladekoekjes niet op hoor, misschien Helen!

Dinsdag 10 januari 2012 13:10


Reactie van Marjolein

Ik lieg niet zozeer over producten op 1 na: dat ik geen crème fraîche/zure room lust. Dat lust ik wel, ik vind het alleen doodeng :S Verder lieg ik over of ik wel/niet heb gegeten

Dinsdag 10 januari 2012 17:20


Reactie van Cookie Oi

Ik vind melk drinken echt het ergste ooit, ik moet het wel van mijn ouders en daarom lieg ik het meest over mijn wel (maar dus eigenlijk niet gedronken) glas melk :$

Dinsdag 10 januari 2012 18:14


Reactie van Sophie

'Nee dankje, ik lust het niet.'
Volgens mij 'lustte' ik op het einde niks meer..

Donderdag 12 januari 2012 20:09

Reageer op dit bericht


Je reactie wordt eerst gechecked door een moderator voordat deze geplaatst wordt!

Je naam :
Wat wil je kwijt? :
CAPTCHA Image
Ik kan de code niet lezen
Letters hierboven :